Fogyókúra: tévhitek és gyakori hibák
Sokszor hallom, hogy valaki nagy lendülettel beleveti magát egy szigorú fogyókúrába, mert az olvasta, hogy az bejött valamelyik híres celebnek, aztán szomorúan nyugtázza, hogy neki nem sikerül betartani azt az étrendet, vagy rosszul lesz tőle, netán eredménytelenül zárul számára az egész. Ebben a posztban sorra veszem, milyen gyakori hibákat követünk el diéta közben.
1. Tévhit: Fogyás egyenlő az éhezéssel?!
Az éhezés, önsanyargatás nem az egészséges életmód alapja. A fogyáshoz sem kell órákon át éhezni, hanem a hízlaló, szervezetünknek megfelelő vagy túl sok kalóriát nyújtó ételeket kell, lecserélni és egészséges táplálékra váltani.
Ha hirtelen megvonod a szervezetedtől a táplálékot, akkor az raktározni kezd, és lassul az anyagcseréd, ami a fogyás útjában fog áll.
2. Tévhit: Azt hiszed a fogyás egy gyors folyamat
A hirtelen, gyors fogyás egyáltalán nem egészséges. Ráadásul, ha tartós eredményre vágysz, ne egy szigorú, hosszútávon betarthatatlan étrendet válassz, hanem válts életmódot, legyenek új étkezési szokásaid. Legyen a tarsolyodban számos egészséges recept, amelyek közül válogathatsz a hétköznapokban. Gyűjts össze néhány uzsonna, ebéd, desszert illetve rövid idő alatt összedobható gyors ételt.
3. Tévhit: Az összes szénhidrátot ki akarod iktatni az étrendedből
Mit érdemes tehet fogyasztani? Magas rosttartalommal bíró szénhidrátokat. Pl barna rizs, lencse, gyümölcsök, zöldségek.
Amit érdemes csökkenteni: a finomított lisztet tartalmazó élelmiszerek, sok cukrot tartalmazó ételek.
4. Tévhit: Az apró dolgokkal nem számolsz
5. Tévhit: Inkább kihagysz néhány étkezést
Források: